ul. Kolska Szosa 28 p. 13, 62-700 Turek
ul. Kolska Szosa 28 p. 13, 62-700 Turek
Ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego obejmuje budynki mieszkalne i gospodarcze. Istnieje ustawowy obowiązek ubezpieczenia obiektów budowlanych powyżej 20 m2 wchodzących w skład gospodarstwa rolnego. Ubezpieczenie obowiązkowe dotyczy tych gospodarstw, w których powierzchnia gospodarstwa przekracza 1 hektar. Zagadnienia związane z ubezpieczeniem budynków rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego reguluje Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.
Polisa oprócz domu obejmuje wszystkie budynki znajdujące się na obszarze gospodarstwa, takie jak stodoły, garaże, szopy, chlewnie, kurniki oraz inne tego typu zabudowania. Obowiązek wykupienia tego ubezpieczenia powstaje z chwilą pokrycia budynku dachem. Za jego brak przewidziana jest kara dla rolnika. Jest zawierane na okres 12 miesięcy, a swoim zakresem obejmuje ogień i inne zdarzenia losowe.
Obejmuje szkody powstałe wskutek zdarzeń niezależnych od woli ubezpieczonego, takich jak pożar, powódź, podtopienie, huragan, eksplozja, osunięcie się ziemi, tąpnięcie, deszcz nawalny, gradobicie, uderzenie pioruna, lawina, upadek statku powietrznego.
Aby zapewnić kompleksową ochronę dla swojego mienia, polisę ubezpieczenia budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego można rozszerzyć o dodatkowe ryzyka. Rozszerzony zakres może obejmować zdarzenia losowe w postaci dymu, sadzy, trzęsienia ziemi, upadku drzewa lub masztu, zalania, uderzenia pojazdu lądowego. Rozszerzenie, to także kradzież z włamaniem, przepięcie, ubezpieczenie ruchomości, OC, Home Assistance.
Odpowiednio dobrane ubezpieczenie ochroni gospodarstwo przed stratami finansowymi. Świadczenie wypłacone z tytułu ubezpieczenia budynków rolnych pozwoli naprawić powstałe zniszczenia. Podczas zakupu ubezpieczenia budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego w firmie Ubezpieczenia Roman Łaszcz gwarantujemy propozycję przystępnej ceny polisy, możliwość wybrania zakresu oraz minimum formalności i proste procedury.
Stan upraw i uzyskanych zbiorów uzależniony jest bardzo od czynników atmosferycznych. Niebezpieczne zjawiska pogodowe występują coraz częściej, dlatego warto ochronić swoje uprawy, kupując polisę ubezpieczenia upraw. Jest to ubezpieczenie dobrowolne. Wypłacone świadczenie stanowi rekompensatę strat w ilości i jakości upraw. Nawet w przypadku ich zniszczenia pozwala zachować płynność finansową.
Ubezpieczenie upraw daje ochronę w przypadku szkód powstałych w wyniku gradu, powodzi, suszy, przymrozków. Ubezpieczeniem mogą być objęte np. zboża, ziemniaki, rzepak, kukurydza, buraki cukrowe. Rolnik sam wybiera ryzyka od których chce ubezpieczyć uprawy.
Ubezpieczenia upraw proponowane przez firmy ubezpieczeniowe różnią się ceną i zakresem. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie warto porównać oferty kilku ubezpieczycieli. W firmie Ubezpieczenia Roman Łaszcz zaproponujemy optymalny wariant zabezpieczenia zbiorów w przystępnej cenie.
Ubezpieczenie Agrocasco chroni przed zniszczeniem, uszkodzeniem lub utratą maszyny i sprzęt rolniczy, np. ciągniki, przyczepy, kombajny, siewniki, sadzarki, rozrzutniki, opryskiwacze, kosiarki, prasy, sieczkarnie, agregaty uprawowe oraz inne sprzęty służące prowadzeniu działalności rolniczej. Podstawowy zakres ochrony, to zdarzenia powstałe w wyniku wypadku oraz ognia i innych zdarzeń losowych, takich jak deszcz nawalny, grad, huragan, powódź, pożar, uderzenie pioruna. Zakres rozszerzony może obejmować kradzież i dewastację maszyn i sprzętów rolniczych użytkowanych w związku z prowadzeniem gospodarstwa rolnego.
Jest to ubezpieczenie dobrowolne, które stanowi uzupełnienie ubezpieczeń wymaganych przez ustawę i sposób zabezpieczenia mienia w razie niespodziewanych wypadków. Koszty zakupu maszyn i sprzętów rolniczych są bardzo wysokie. Mając świadomość zagrożeń występujących w rolnictwie i powiązanych z nimi skutków, warto odpowiednio zabezpieczyć się przed stratami spowodowanymi podczas nieprzewidzianych zdarzeń.
Cena ubezpieczenia uzależniona jest od zakupionego zakresu ochrony oraz od wartości maszyny lub sprzętu rolniczego. W firmie Ubezpieczenia Roman Łaszcz zaproponujemy kompleksową ochronę w korzystnych stawkach. W razie nieprzewidzianego zdarzenia środki z odszkodowania pomogą w naprawieniu lub zakupie nowych maszyn i sprzętów.
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej rolników z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego dotyczy szkód wyrządzonych przez rolnika, osoby pozostające z nim we wspólnym gospodarstwie domowym oraz szkód wyrządzonych przez inne osoby pracujące w gospodarstwie rolnym.
Zgodnie z zapisami ustawy z Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczeń Komunikacyjnych każdy posiadacz gospodarstwa rolnego ma obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC. Jest to polisa dla osób fizycznych zajmujących się działalnością rolniczą, posiadających użytki rolne o powierzchni minimum 1 hektara. Zawierana jest na okres 12 miesięcy.
Swym zakresem obejmuje szkody w wyniku których następuje śmierć, uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia oraz utrata, zniszczenie lub uszkodzenie mienia.
Chroni przed negatywnymi skutkami zdarzeń, które wystąpiły podczas pracy w gospodarstwie rolnym. Szkoda musi być związana z posiadaniem i prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Czynności podczas których powstanie szkoda mogą być wykonywane na terenie gospodarstwa rolnego lub podczas pracy w polu. OC rolnika nie chroni rolnika, a osoby trzecie, które mogą ponieść szkody z tytułu prowadzonej przez rolnika działalności. Szkoda nie może być wyrządzona umyślnie lub w stanie nietrzeźwości.
Obejmuje także szkody spowodowane przez pojazdy wolnobieżne wykorzystywane w związku z prowadzeniem gospodarstwa rolnego (np. kombajn). Rolnik nie musi więc kupować dodatkowej polisy OC na pojazdy wolnobieżne.
Rolnicy podczas wykonywania prac są narażeni na różnego rodzaju wypadki, których skutkiem może być trwały uszczerbek na zdrowiu, kalectwo, a nawet śmierć. Wypadki zdarzają się najczęściej podczas obsługi maszyn, ale mogą wynikać także z nieprzewidzianego zachowania zwierząt, pośpiechu, rutyny, nieostrożności. W razie takich nieprzewidzianych zdarzeń, rodzajem wsparcia finansowego dla rolnika i jego bliskich może być świadczenie wypłacone z polisy NNW.
NNW dla rolników chroni rolnika i osoby biskie przed skutkami nieszczęśliwego wypadku. Jest umową dobrowolną, a wypłata świadczenia następuje w ramach określonej w polisie sumy ubezpieczenia. Najczęściej kupowane jest wraz z inną polisą. Oferty ubezpieczycieli mogą różnić się zakresem ubezpieczenia i rodzajem wyłączeń. Wypłata świadczenia następuje w razie śmierci, uszczerbku na zdrowiu i inwalidztwa na skutek nieszczęśliwego wypadku. Dzięki polisie NNW dla rolników, rolnik i osoby bliskie otrzymują rekompensatę finansową w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń.